Allpool on toodud kõige sagedamini toimuvatel juhtumitel baseeruvad näited (loetelu pole ammendav), mil reisijal tekib määruse järgi õigus nõuda lennufirmalt tavahüvitist lennust mahajätmise eest vastu reisija tahtmist.

Lühendite tähendused
TLL – Tallinna lennujaam;
HEL – Helsingi lennujaam;
PRG – Praha lennujaam;
NYC – New Yorki lennujaam;
SVO – Moskva lennujaam;
KJA – Krasnoyarski lennujaam;
LAS – Las Vegase lennujaam;
LAX – Los Angelesi lennujaam;
EL – Euroopa Liit;
Kolmas riik – riik, mis ei kuulu EL-i.

Ühest otselennust koosnenud lennureisi korral
juhul, kui Teid jäeti näiteks lennust TLL-HEL maha.
 
Mitmest omavahel seotud lennust koosnenud lennureisi korral ehk kui mitu lendu oli broneeritud ühele broneeringule (näiteks, lennust TLL-HEL ja jätkulennust HEL-NYC) juhul, kui esimese lennu hilinemise tõttu lennufirma ekslikult arvas, et Te ei jõua jätkulennule ning vormistas Teie pileti ette ümber, kuigi tegelikkuses jõudsite õigete väravateni jätkulennule pardaleastumise teostamise ajal ehk õigeaegselt, kuid vaatamata sellele Teid ei lubatud selle pardale.
 
Mitmest omavahel seotud lennust koosnenud lennureisi korral ehk kui mitu lendu oli broneeritud ühele broneeringule (näiteks, lennust HEL-NCY ja jätkulennust NCY-LAS) juhul, kui Teid jäeti jätkulennust maha. Selle näite puhul, kui tegemist oli kahe erineva lennufirma lendudega, siis vastutavaks lennufirmaks on see, kes käitas esimest lendu.

VAJATE ABI TAVAHÜVITISE SAAMISEL?

Esitage meile e-päring. Teabega meie kohta saab tutvuda külastades jaod "KKK" või "Miks meie?". Meie klientide tagasiside on kättesaadaval jaos "Tagasiside".


ESITAN PÄRINGU

Kõik küsimused on teretulnud: support@flightclaims.ee

Käesolev jagu uuendati 16.07.2020.