LENNUST MAHAJÄTMINE

Allpool asuvad kõige sagedamini toimuvatel juhtumitel põhinevad baasnäited, mil reisijal tekib õigus nõuda lennufirmalt lennuhüvitist lennust mahajätmise eest vastu reisija tahtmist.


1) ELi sisene lennureis koosnes ühest lennust (nt Tallinn – Helsinki), mille pardale Teid ei lubatud.

2) Lennureis EL-ist kolmanda riiki vahepeatusega EL-is koosnes kahest ühtse õhuveolepinguga ühendatud lendudest (nt lennust Tallinn – Helsinki ja jätkulennust Helsinki – New York) kui esimese lennu hilinemise tõttu lennufirma eksiklikult arvas, et Te jääte jätkulennust maha, ning tegi Teie broneeringu ümber. 
 
3) Lennureis EL-ist kolmanda riiki vahepeatusega EL-is koosnes kahest ühtse õhuveolepinguga ühendatud lendudest (nt lennust Tallinn – Helsinki ja jätkulennust Helsinki – New York) ning Teid ei lubatud jätkulennu pardale.
ÜHTNE ÕHUVEOLEPING

Ühtse õhuveolepingu all mõeldakse
mitme lennu ja ühe suuna kohta lennufirma väljastatud broneeringut, mis moodustavad seega ühte lennureisi ühtse broneeringukoodiga kõigi lendude kohta (nt lennureis, mis koosneb kahest Lufthansa lennust Tallinn – Frankfurt ja Frankfurt – Dubai ühtse broneeringukoodiga WN7J9Z).

❗️Kui tegu on vahendaja (nt Kiwi) väljastatud lennubroneeringuga, mis sisaldab mitu regulaarset lendu ühes suunas, siis ei tähenda see, et need lennud on omavahel vaikimisi juriidilises mõttes seotud. Niisiis võib reisijal olla sõlmitud mitu eraldiseisvat õhuveolepingut, mida käsitletakse eraldiseisvate lennureisidena. Lennufirma broneeringukood ja e-pileti number aitavad tuvastada mitu õhuveolepingut Teil sõlmitud on – kui kood või number on sama kõigi lennu kohta, on tegu ühe õhuveolepinguga.


EI SOOVI ISE SÕDIDA LENNUFIRMA VASTU?

Esitage meile päring! Võtame kõik Teie nõuetega seotud mured enda kanda.

Meiega saate tutvuda, lugedes jagusid „KKK“ või „Miks meie?“. Meie klientide tagasiside asub jaos „Tagasiside“.


Jagu uuendati 16.03.2024