Allpool on toodud kõige sagedamini toimuvatel juhtumitel baseeruvad näited (loetelu pole ammendav), mil reisijal tekib määruse järgi õigus nõuda lennufirmalt tavahüvitist lennu hilinemise eest.

Tavahüvitise nõudmiseks lennu hilinemise eest peab reisija jõudma oma lennureisi lõppsihtkohta hilinenud lennu tõttu vähemalt kolm tundi hiljem. Kasulik on teada, et lennu hilinemine saabumisel läheb lukku siis, kui tehakse vähemalt üks lennuki ustest lahti, eesmärgiga lubada reisijatel lennukist väljuda. 

Lühendite tähendused
TLL – Tallinna lennujaam;
HEL – Helsingi lennujaam;
PRG – Praha lennujaam;
NYC – New Yorki lennujaam;
SVO – Moskva lennujaam;
KJA – Krasnoyarski lennujaam;
LAS – Las Vegase lennujaam;
LAX – Los Angelesi lennujaam;
EL – Euroopa Liit;
Kolmas riik – riik, mis ei kuulu EL-i.

Ühest otselennust koosnenud lennureisi korral juhul, kui Teie otselend, näiteks TLL-HEL, hilines pikaajaliselt ning selle tulemusena saabusite oma lennureisi lõppsihtkohta (HEL) vähemalt kolm tundi hiljem.
 
Mitmest omavahel seotud lennust koosnenud lennureisi korral ehk kui mitu lendu oli broneeritud ühele broneeringule (näiteks, lennust TLL-HEL ja jätkulennust HEL-NYC) juhul, kui esimese lennu hilinemise tõttu Teil polnud võimalik jõuda jätkulennule ning lennufirma poolt Teile tasuta tagatud asenduslennuga jõudsite oma lennureisi lõppsihtkohta (NYC) vähemalt kolm tundi hiljem (eksisteerib erand).
 
Mitmest omavahel seotud lennust koosnenud lennureisi korral ehk kui mitu lendu oli broneeritud ühele broneeringule (näiteks, lennust TLL-SVO ja jätkulennust SVO-KJA) juhul, kui jätkulend hilines pikaajaliselt, mistõttu saabusite oma lennureisi lõppsihtkohta (KJA) vähemalt kolm tundi hiljem. Selle näite puhul, kui tegemist oli kahe erineva lennufirma poolt teostatud lendudega, siis vastutavaks lennufirmaks on see, kes käitas esimest lendu.
 
Mitmest omavahel seotud lennust koosnenud lennureisi korral ehk kui mitu lendu oli broneeritud ühele broneeringule (näiteks, lennust HEL-NCY ja selle jätkulendudest NCY-LAS ja LAS-LAX) juhul, kui teine lend NCY-LAS hilines ning selle tõttu Teil polnud võimalik jõuda lennule LAS-LAX, ning lennufirma poolt Teile tasuta tagatud asenduslennuga jõudsite oma lennureisi lõppsihtkohta (LAX) vähemalt kolm tundi hiljem (eksisteerib erand). Selle näite puhul, kui tegemist oli kahe erineva lennufirma teostatud lendudega (silmas peetakse algselt broneeritud lende), siis vastutavaks lennufirmaks on see, kes käitas esimest lendu.

VAJATE ABI TAVAHÜVITISE SAAMISEL?

Esitage meile e-päring. Teabega meie kohta saab tutvuda külastades jaod "KKK" või "Miks meie?". Meie klientide tagasiside on kättesaadaval jaos "Tagasiside".


ESITAN PÄRINGU

Kõik küsimused on teretulnud: support@flightclaims.ee

Käesolev jagu uuendati 16.07.2020.